• WhatsApp / Wechat: +8613609677029
  • jason@judipak.com
  • Sharks vs. Avalanche: Na co se dívat v sérii druhého kola play off NHL

SAN JOSE – Je těžké přemýšlet o tom, co bude dál po dramatickém vítězství Sharks v sedmém zápase nad Vegas Golden Knights, ale show o Stanley Cup musí pokračovat.

Nathan MacKinnon a Colorado Avalanche jsou další na řadě pro Sharks, přičemž série druhého kola začíná v pátek v San Jose.

Když se ho po úterním vítězství zeptali, zda už přemýšlel o sérii Avs, trenér Sharks Peter DeBoer si povzdechl a zasmál se, než zavrtěl hlavou „ne“. (Ten chlápek právě přišel s koučováním svého týmu k obrovskému vítězství zezadu.)

To nám ostatním ale nezabránilo dívat se dopředu. Zde jsou tři věci, které je třeba mít na paměti při zápase druhého kola s Coloradem.

Samozřejmě, jeden z největších rozdílů mezi Sharks a Avs mířícími do této série je množství odpočinku, které měl každý tým před začátkem druhého kola. Colorado rychle zapracovalo na svém soupeři z prvního kola a v pětizápasovém setu zlikvidovalo Calgary Flames.

San Jose mělo velmi odlišnou cestu do druhého kola, proti Vegas odehrálo celých sedm zápasů. Vzhledem k neuvěřitelně fyzické povaze série Sharks-Golden Knights – během těchto soutěží nebyla nouze o mimoškolní aktivity – San Jose určitě vstoupí do druhého kola s o něco méně času na nadechnutí a přeskupení.

Absence dlouhé pauzy však také mohla hrát ve prospěch Sharks. San Jose vstupuje do série na sérii tří vítězných zápasů a sebevědomí vrátit se z jakéhokoli deficitu. Takže i když se jejich soupeř změní, Sharks již budou mít hybnou sílu vpřed do dalšího kola.

Možná se podíváte na papír a uvidíte, že Sharks ovládli sezónní sérii proti Avalanche 3-0-0. Mějte však na paměti, že Žraloci v žádné z těchto soutěží neutekli.

Poté, co ve druhé třetině svého prvního střetnutí 2. ledna zvýšilo San Jose na 5:1, umožnilo Coloradu odpovědět třemi góly a ve třetím framu udělalo skóre 5:4. San Jose drželo a vyhrálo zápas o jeden gól.

Jejich druhé setkání, 1. března, bylo více jednostranné, ale přesto skončilo těsným vítězstvím Sharks 4:3.

Nejlepší výkon Sharks proti Avalanche bylo vítězství 5:2 ve finále základní části. Po kapitulaci prvního gólu v 2:56 v první třetině se San Jose prokopalo, aby zaútočilo třemi nezodpovězenými góly v pozdější části hry. Aby Sharks porazili tento tým v sérii play off, musí být ještě lepší.

Team Teal může začít tím, že vezme to, co jim přineslo úspěch proti Vegas, a použije to v této sérii. Důležité zůstávají silné starty – nejlépe bez vstřelení gólu v prvních pěti minutách – a ofenzivní příspěvky ze všech částí sestavy.

Ale možná to nejlepší, co může San Jose udělat, je vypnout horké ruce Colorada. Stejně jako museli zpomalit lajnu Vegas vedenou Markem Stonem, obrana Sharks bude muset zastavit kombinaci ve druhé linii obsahující Mikko Rantanen, který vede všechny bruslaře Avs v play off s devíti body (pět gólů, čtyři asistence. )

Navíc nikdo nemůže zapomenout na MacKinnona, který si svou dominantní hru z základní části přenesl přímo do play-off. Žraloci mají palebnou sílu, aby čelili útoku Colorada dopředu, ale klíčové bude také udržet tyto hráče mimo výsledkovou tabuli.

SAN JOSE – Hlavní trenér Sharks Peter DeBoer klasifikuje Joea Pavelského jako ze dne na den poté, co kapitán utrpěl děsivé zranění během úterního vítězství San Jose v sedmém zápase proti Vegas Golden Knights.

Pavelski opustil zápas 7 v 9:13 třetí třetiny poté, co ho Cody Eakin odškrtl při vhazování, spadl na led a udeřil se do hlavy. Číslo 8 silně krvácelo a pár jeho spoluhráčů mu muselo pomáhat z ledu s ručníkem, který mu drželi u hlavy. DeBoer nechtěl přesně specifikovat, o jakou nemoc Pavelského přesně šlo, ale řekl, že přední útočník „cítí následky“ zranění a pravděpodobně nebude v sestavě pro první zápas série Sharks ve druhém kole play-off Stanley Cupu. proti Colorado Avalanche.

"Mohlo to být horší, mohli jste mít co do činění se zlomeninou lebky," řekl DeBoer médiím po čtvrtečním ranním bruslení. "Naštěstí jsme nebyli."

Pavelski si ve čtvrtek nevzal na led na trénink, i když novinářům řekli, že byl v budově.

Na tréninku ve čtvrtek ráno chyběli také týmoví kolegové Melker Karlsson a Tim Heed. Joonas Donskoi, který zmeškal 7. zápas proti Knights pro blíže nespecifikované zranění, ve čtvrtek brzy ráno bruslil v nekontaktním oranžovém svetru, ale led opustil ještě před zahájením tréninku. Micheal Haley se vrátil do tréninku poprvé od zranění během hry 3 proti Knights.

Když byl DeBoer dotázán na stav hráčů, kteří chybí v tréninku, připsal to týmu, který je stejně jako každý jiný tým v honbě za Stanley Cupem.

Bývalý rozhodčí NHL Kerry Fraser věří, že pětiminutový velký trest, který změnil průběh 7. utkání mezi Sharks a Vegas Golden Knights, byl špatný nápad, a ukázalo se, že liga souhlasí.

Generální manažer Golden Knights George McPhee ve čtvrtek novinářům řekl, že NHL volala a omluvila se mu za telefonát Codyho Eakina během třetí třetiny úterního rozhodujícího zápasu.

"Liga nás oslovila a omluvila se," řekl McPhee prostřednictvím The Las Vegas Review-Journal. „Udělali chybu a jsem si jistý, že [úředníci] z toho mají špatný pocit. Chtějí dát věci do pořádku, jako to děláme my všichni, když děláme svou práci.“

Pětiminutový major za nebezpečný zásah na Joe Pavelskiho otevřel stavidla pro Sharks. Když Eakin šel do kabin, prohrálo 3:0, San Jose vstřelilo čtyři góly v následné přesilovce a dostalo se do vedení o jeden gól. Sharks nakonec vyhráli v prodloužení na gól Barclaye Goodrowa, který zajistil sérii.

Po zápase útočník Golden Knights Jonathan Marchessault roztrhal rozhodčí za jejich „trapný hovor“ a řekl, že pomohli Sharks „ukrást“ hru 7.

Až do tohoto bodu v sérii byli Sharks v přesilovce 4 na 29, ale penaltový oddíl Vegas nedokázal týmu Teal zabránit ve smazání třígólového manka během čtyř minut. Vegas si může stěžovat, jak chce, ale nakonec se Golden Knights musí podívat do zrcadla.

Jak již bylo řečeno, dát čtyři góly za čtyři minuty je těžká pilulka, kterou lze spolknout, ale když liga přizná, že to zahrálo, je to jen přisypání soli do rány.

Je tu také toto: Oddělení hokejových operací NHL oznámilo, že rozhodčí Dan O'Halloran a Eric Furlatt, kteří byli na ledě na výzvu, nebudou podle ESPN rozhodovat ve druhém kole play off. O'Hallaron vede všechny aktivní rozhodčí NFL s 212 odehranými zápasy play off, poznamenal ESPN.

Čas odeslání: 26. dubna 2019