• WhatsApp / WeChat: +8613609677029
  • jason@judipak.com
  • Sharks срещу Avalanche: Какво да гледате в серията от втори кръг на плейофите на NHL

САН ХОСЕ — Трудно е да се мисли какво следва след драматичната победа на Шаркс в мач 7 над Вегас Голдън Найтс, но шоуто за плейофите за Купа Стенли трябва да продължи.

Нейтън Маккинън и Колорадо Авеланш са следващите за Акулите, като серията от втори кръг започва в петък в Сан Хосе.

Когато го попитаха след победата във вторник вечерта дали вече е мислил за серията Avs, треньорът на Sharks Питър Дебур въздъхна и се засмя, преди да поклати глава с „не“. (Човекът току-що излезе като треньор на отбора си до огромна победа в края на краищата.)

Но това не попречи на останалите да гледаме напред. Ето три неща, които трябва да имате предвид за мача от втория кръг с Колорадо.

Разбира се, една от най-големите разлики между Sharks и Avs, които се насочват към тази серия, е количеството почивка, което всеки отбор е имал преди началото на втория кръг. Колорадо свърши бърза работа с опонента си от първия рунд, като победи Калгари Флеймс в сет от пет игри.

Сан Хосе имаше много различен път до втория кръг, изигравайки цели седем мача срещу Вегас. Като се има предвид невероятното физическо естество на поредицата Sharks-Golden Knights – нямаше недостиг на извънкласни дейности по време на тези състезания – Сан Хосе със сигурност ще влезе във втория кръг с малко по-малко време, за да си поеме дъх и да се прегрупира.

Липсата на дълга почивка също може да играе в полза на акулите. Сан Хосе влиза в серията с поредица от три победи и увереността да се върне след всеки дефицит. Така че, въпреки че съперникът им ще се промени, Акулите вече ще имат импулс напред към следващия кръг.

Може да погледнете на хартия и да видите, че Акулите взеха сезонната серия срещу Avalanche с 3-0-0. Имайте предвид обаче, че акулите не са избягали с нито едно от тези състезания.

След като поведе с 5-1 във втория период на първата им среща на 2 януари, Сан Хосе позволи на Колорадо да отговори с три гола, за да направи резултата 5-4 в края на третия фрейм. Сан Хосе успя да спечели мача с един гол разлика.

Втората им среща, на 1 март, беше по-едностранна, но все пак завърши с минимална победа на Sharks с 4-3.

Най-доброто представяне на Sharks срещу Avalanche беше победа с 5-2 във финала на редовния сезон. След като предаде първия гол при 2:56 в първия период, Сан Хосе копна дълбоко, за да атакува с три безотговорни гола в по-късната част на мача. За да победят този отбор в серия от плейофи, Шаркс трябва да са дори по-добри от това.

Team Teal може да започне, като вземе това, което ги направи успешни срещу Vegas и го приложи в тази серия. Силни стартове – за предпочитане без пропускане на гол през първите пет минути – и офанзивни приноси от всички части на състава остават важни.

Но може би най-доброто нещо, което Сан Хосе може да направи, е да затвори горещите ръце на Колорадо. Подобно на това, че трябваше да забавят линията на Вегас, водена от Марк Стоун, защитата на Шаркс ще трябва да спре комбинация от втора линия, включваща Мико Рантанен, който води всички скейтъри на Avs в плейофите с девет точки (пет гола, четири асистенции. )

Плюс това, никой не може да забрави за MacKinnon, който пренесе доминиращата си игра от редовния сезон направо в плейофите. Акулите имат огневата мощ да противодействат на атаката напред на Колорадо, но задържането на тези играчи извън таблото също ще бъде от ключово значение.

САН ХОСЕ – Старши треньорът на Шаркс Питър ДеБоер класифицира Джо Павелски като ден за ден, след като капитанът получи страшна контузия по време на победата на Сан Хосе в мач 7 срещу Вегас Голдън Найтс във вторник.

Павелски напусна мач 7 в 9:13 на третия период, след като получи кръстосана проверка от лицево лице от Коди Ийкин и падна на леда и удари главата си. Номер 8 кървеше обилно и трябваше да му помогнат да слезе от леда от няколко негови съотборници с кърпа до главата му. ДеБоер не пожела да уточни какво точно е заболяването на Павелски, но каза, че нападателят от топ линията „усеща ефектите“ от контузията и вероятно няма да бъде в състава за мач 1 от плейофната серия на Шаркс от втория кръг на Стенли Къп срещу Колорадо Авеланш.

„Можеше да бъде и по-лошо, можеше да си имаш работа със счупен череп“, каза DeBoer пред медиите след сутрешното пързаляне в четвъртък. „За щастие, не бяхме.“

Павелски не излезе на леда за тренировка в четвъртък, въпреки че на пресата беше казано, че е в сградата.

Съотборниците Мелкер Карлсон и Тим Хийд също липсваха от тренировките в четвъртък сутринта. Йоонас Донской, който пропусна мач 7 срещу Найтс поради неуточнена контузия, се пързаляше с безконтактен оранжев пуловер рано сутринта в четвъртък, но напусна леда преди тренировката да започне. Майкъл Хейли се завърна на тренировки за първи път, откакто получи контузия по време на игра 3 срещу Найтс.

Когато беше разпитан за статуса на играчите, които липсват от тренировките, ДеБоър го приписа на това, че отборът е разбит точно както всеки друг отбор, който все още е на лов за Купа Стенли.

Бившият рефер от НХЛ Кери Фрейзър смята, че петминутното голямо наказание, което промени хода на мач 7 между Шаркс и Вегас Голдън Найтс, е било лошо решение и се оказва, че лигата е съгласна.

Генералният мениджър на Голдън Найтс Джордж Макфий каза пред репортери в четвъртък, че от НХЛ са му се обадили и са му се извинили за обаждането на Коди Ийкин по време на третия период от решаващия мач във вторник.

„Лигата се обърна и се извини“, каза Макфий чрез The Las Vegas Review-Journal. „Те направиха грешка и съм сигурен, че [служителите] се чувстват зле за това. Те искат да оправят нещата както правим всички ние, когато си вършим работата.“

Петминутният мейджър за опасно попадение на Джо Павелски отвори шлюзовете за акулите. С 3-0, когато Ийкин влезе в наказателното поле, Сан Хосе вкара четири гола в последвалата силна игра, за да поведе с един гол. В крайна сметка "Акулите" спечелиха след продълженията с гол на Баркли Гудроу, водещ за серията.

След мача, нападателят на Голдън Найтс Джонатан Марчесо изтръгна реферите за тяхното „неудобно обаждане“, като каза, че са помогнали на Акулите да „откраднат“ мач 7.

До този момент в серията, акулите бяха 4 за 29 в силовата игра, но звеното на Вегас за убийства от дузпи не можа да попречи на отбора Тийл да изтрие пасив от три гола за период от четири минути. Вегас може да се оплаква колкото си иска, но в крайна сметка Златните рицари трябва да се погледнат в огледалото.

Като се има предвид това, даването на четири гола за четири минути е трудно хапче за преглъщане, но признаването на лигата, че е провалило обаждането, просто сипе сол в раната.

Има и това: Отделът по хокейни операции на НХЛ обяви, че реферите Дан О'Халоран и Ерик Фърлат, които бяха на леда за повикването, няма да ръководят втория плейофен кръг, според ESPN. O'Hallaron води всички активни NFL рефери с 212 изиграни плейофни игри, отбеляза ESPN.

Време на публикуване: 26 април 2019 г