• whatsapp / WeChat: +8613609677029
 • jason@judipak.com
 • Рециклирање на луксузни пакување хартија подарок кутија фиока кутија крут мода

  Краток опис:

  Material: Paper Industrial Use: Gift & Craft Feature: Recyclable Printing Handling: Embossing, Glossy Lamination, Matt Lamination, Stamping, UV Coating, Varnishing Custom Order: Accept Place of Origin: Guangdong, China (Mainland) Brand Name: Judi Size: Customized Color: Customized Logo: Printed or stamped your logo Certifaicate: ISO Sample: For free OEM and ODM: Welcome Supply Ability: 100,000 Pieces per Month Packagin...


 • Color: pantone,CMYK,customized
 • Shipping method: By sea. By air freight. By Express
 • Начин на плаќање: T / T. PayPal. Western Union.
 • Lead time: 15-20days
 • Shipping port: shenzhen. Guangzhou.Hongkong
 • детали за производот

  производот Тагови

  материјал:
  хартија
  Индустриска употреба:
  Подарок и занает
  Тема:
  може да се рециклира
  Печатење ракување со:
  Втиснување, Сјајна ламиниране, Мет Ламиниране, печат, UV слој, лакирање
  Прилагодено нарачка:
  прифати
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Џуди
  големина:
  прилагодено
  боја:
  прилагодено
  Користење на логото:
  Печатени или печат на вашето лого
  Certifaicate:
  ISO
  Пример:
  Бесплатно
  ОЕМ и ODM:
  Добредојдовте
  Набавка Способност:
  100.000 парчиња месечно
  пакување Детали
  Извоз картон пакување или кориснички
  Порт:
  Шенжен или Хонг Конг
  Водечко време:
  15-20 дена

  недефинирано

   

   

  110
  公司 简介

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!