• whatsapp / WeChat: +8613609677029
 • jason@judipak.com
 • Сатенски ленти во сина боја со лого за прилагодување

  Краток опис:

  Quick Details Material: Organza Type: Ribbon Spool Style: Iridescent Occasion: Christmas Place of Origin: Guangdong, China (Mainland) Brand Name: Judi Model Number: OEM Usage: Gift Packing Color: CMYK Size: Custom Size Feature: Eco-Friendly Packing: Customized MOQ: 2,000 PCS Supply Ability: 50000 Yards per Week Packaging Details Export carton Port: Shenzhen Lead Time: 7-10 days // Product Description   Ite...


 • Боја: pantone, CMYK, приспособена
 • Начин на испорака: по море. Со воздушен товарен превоз. Со Експрес
 • Начин на плаќање: T / T. PayPal. Western Union.
 • Време на испорака: 15-20 дена
 • Пристаниште за испорака: Шенжен. Гуангжу.Хонгконг
 • детали за производот

  производот Тагови

  Основни детали
  материјал:
  Органза
  тип:
  лента Spool
  стил:
  iridescent
  Прилика:
  Божиќ
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Џуди
  Број на модел:
  OEM
  употреба:
  подарок Пакување
  боја:
  CMYK
  големина:
  прилагодена големина
  Тема:
  Еко-пријателски
  пакување:
  прилагодено
  MOQ:
  2.000 PCS
  Набавка Способност:
  50000 дворови неделно
  пакување Детали
  извоз картон
  Порт:
  Шенжен
  Водечко време:
  7-10 дена

  Опис на производот

   

  точка: Прилагодено подарок сатен лента
  боја: Секоја боја како на вашите барања (разни бои опции)
  моделот Модели и логоа може да се изменуваат од страна на вашите барања
  материјал: 100% полиестер, памук, ПП, најлон  
  бренд: Џуди или како на вашите барања
  стил: Обичните / Мода
  MOQ: 2000 метри
  Трговија мандат: EXW, ФОБ, CIF, ЦФР
  Рок на плаќање: T / T, Paypal, MoneyGram, Western Union, CREDICT CARD
  товарни: Воздух, море, марка (врата до врата превозот ЕМС ФЕДЕКС UPS DHL)
  Пример Водач Време: 5-7 дена
  Производство Водач Време: обично 10-15days
  пакување: 1pcs / OPP вреќа 200pcs / ЦТН што се пакување на клиентите е добредојден

   

  6

   

  Информации за претпријатието

   公司 简介

   


 • Претходно:
 • Следно: