• whatsapp / WeChat: +8613609677029
 • jason@judipak.com
 • картонска кутија за накит крафт пакување

  Краток опис:

  Quick Details Material: Paperboard Industrial Use: Gift & Craft Use: Packing Feature: ECO-Friendly Printing Handling: Embossing, Matt Lamination, Stamping Custom Order: Accept Place of Origin: Guangdong, China (Mainland) Brand Name: Judi Model Number: OEM Product name: Package Box Size: Customized size Color: CMYK Usage: Packing, Shipping Logo: Available Printing: Offset Printing Supply Ability: 20000 Pieces per Week ...


 • Color: pantone,CMYK,customized
 • Shipping method: By sea. By air freight. By Express
 • Начин на плаќање: T / T. PayPal. Western Union.
 • Lead time: 15-20days
 • Shipping port: shenzhen. Guangzhou.Hongkong
 • детали за производот

  производот Тагови

  Основни детали
  материјал:
  картон
  Индустриска употреба:
  Подарок и занает
  Употреба:
  пакување
  Тема:
  Еко-пријателски
  Печатење ракување со:
  Втиснување, Мет Ламиниране, печат
  Прилагодено нарачка:
  прифати
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Џуди
  Број на модел:
  OEM
  Име на производот:
  пакет кутија
  големина:
  прилагодено големина
  боја:
  CMYK
  употреба:
  Пакување, испорака
  Користење на логото:
  Достапно
  печатење:
  офсет печатење
  Набавка Способност:
  20000 парчиња неделно
   пакување Детали
  5 слој A = A извоз картон
  Порт
  Шенжен

  Опис на производот

   Прилагодено лого крафт хартија подарок пакување кутија со капак

   

  материјал Уметност хартија, картон, сива табла, храна одделение хартија, специјалитет хартија, крафт хартија, брановидни хартија
  големина прилагодено големина
  боја прилагодено боја
  печатење 4C Офсет печатење
  Заврши Сјајна / мат каширане, лакирање, фолија печат, втиснување, UV слој
  додатоци Магнет, лента, ЕВА форма, пластични послужавник, сунѓер, цвеќиња, ПВЦ / ПЕТ / ПП прозорец
  Користење на логото прилагодено логото
  MOQ 2000pcs

   

   

  xo1 (3)

  Информации за претпријатието

  .jpg

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!